Hoop voor Roemeense honden?

20/11/2014

Het Europateam van World Animal Protection heeft Roemenië in oktober van dit jaar bezocht om beter inzicht in de situatie in het land te hebben en om relaties met zowel overheden als NGO's in Boekarest uit te breiden. Het team bezocht publieke en NGO-asielen in Boekarest, Brasov, Cernavoda & Galati.

Reizend door het land zagen we veel honden op straat, vooral in de buitenwijken van Boekarest en in Galati. Dode honden in de buurt van de snelweg en duizenden honden in een opvang die de meeste van hen zullen nooit verlaten, zijn nog steeds een wrede realiteit in Roemenië. Omdat we niet gewend zijn aan straathonden in West-Europa, hield hun geblaf ons ’s nachts wakker.Na deze ongelooflijk trieste scènes te hebben gezien, waren we erg blij om twee goede voorbeelden van hondenpopulatiebeheer te zien, in Cernavoda en Brasov.Save the Dogs in Cernavoda en AMP (Associatia Milione de Prietieni) in Brasov zijn twee NGO's die we hebben bezocht en die al langere tijd in het land aan het werk zijn.Beide organisaties zijn in staat om goede samenwerking met de lokale autoriteiten te organiseren. Ze beheren al langere tijd asielen en groeien nu dankzij internationale steun uit tot echte voorbeelden. Niet alleen hoe de honden worden gehouden, maar ook vanwege de dierenarts en andere diensten (bijvoorbeeld therapie voor kinderen met een bepaalde handicap) die ze bieden.Daarnaast verzorgen ze onderwijs- en adoptieprogramma's. Ons team was onder de indruk van het werk en de resultaten. Dit zijn voorbeelden die laten zien dat een diervriendelijke en duurzame oplossing voor het beheer van hondenpopulaties in Roemenië mogelijk is.Ons team zag slechts een klein deel van het land dit keer, maar dat gaf wel een indruk van de situatie in Roemenië.World Animal Protection zal blijven de goede voorbeelden blijven steunen, naast onze primaire focus op de noodzaak van een nationaal actieplan voor verantwoord beheer van hondenpopulaties.